Повернутись до Теми 9 Лицьова кладка
Попередній Урок 1 Способи лицьового мурування фасадів
Урок 2 Лицьове мурування з цегли та каменів
Лицьове мурування з керамічної або силікатної цегли з розшиванням швів найбільш розповсюджений спосіб оздоблювання фасадів. Лицьову поверхню викладають з
відбірної цегли або каменю з правильними ребрами і кутами, а решту частину кладки - зі звичайних каменів або цегли. Цеглу або камені для облицювання підбирають однакового кольору і тону. Мурування виконують, як правило, з використанням багаторядної системи перев'язування швів. Облицювальний шар перев'язують з основною стіною за допомогою тичкових рядів у лицьовому шарі через кожних чотири-п'ять ложкових рядів кладки. Лицьове мурування можна використовувати як для зовнішніх (більшість) стін, так і для внутрішніх стін. Шви лицьової кладки повинні мати однакову товщину і охайно розшиті.
Облицювальне лицьове мурування. Керамічні камені і керамічна цегла (одинарна або потовщена) широко використовується для зовнішнього лицьового шару кладки -облицювальної лицьової кладки.
При муруванні основного і лицьового шарів стін із однакових за розміром цеглини або каменів мурування виконують з використанням багаторядної системи перев'язування.
При використанні різних розмірів цегли або каменів (в основному і лицьовому шарах) для забезпечення перев'язування необхідно враховувати через яку кількість рядів кладки основного, лицьового шарів співпадуть горизонтальні шви. На їх рівні лицьовий шар можна перев'язувати з основним тичковим рядом.
Так, при муруванні зі потовщеної та звичайної цегли (одинарної) (рис. 1) спочатку викладають зовнішню облицювальну версту з тичкового і трьох верстових рядів, а внутрішню частину стіни (на висоту ложкових рядів облицювання) мурують із одинарної цегли. Прокладні тичкові ряди з потовщеної цегли зв'язують облицювання з рештою частини стіни через кожних три ряди облицювання, що відповідає чотирьом рядам основної частини стіни.
ОБЛИЦЮВАННЯ ПОТОВЩЕНОЮ ЦЕГЛОЮ
1 — тичковий ряд; 2 — ложкові ряди; 3 — трьохчетвірки цегли; 4 — четвірки цегли; 5 — прокладний ряд; 6 - кладка з одинарної (звичайної) цегли
Облицювальну версту мурують за багаторядною системою перев'язування. У кутах стін у кожному тичковому ряду укладають ложком по дві тричвертки. Внутрішню частину стіни викладають за багаторядною системою перев'язування швів.
При муруванні основної частини зі звичайної цегли і облицювального шару з лицьових керамічних каменів (рис. 2) перев'язування забезпечується без прокладних рядів, а тільки тичковою верстою з керамічних каменів. Після укладання зовнішнього ряду каменів (1), викладають два ряди цегли внутрішню версту і забутку (2). Облицювання з кладкою стін перев'язують (на рівні ложкових каменів) двома рядами цегли. Мурування внутрішньої частини стіни і облицювання виконують за однорядною системою перев'язування.
ОБЛИЦЮВАННЯ ЛИЦЬОВИМ КАМЕНЕМ
1 -лицьовий камінь; 2- цеглини; 3 – неповномірна цегла
При муруванні стін із керамічних каменів і облицювання лицьовою цеглою перев'язування виконують за схемою, зазначеною на рис. 3.
Спочатку викладають облицювальні версти, перший ряд яких складається із цілих цеглин, укладених тичком, а три наступних — з половинок цегли 2, укладених тичком. Потім мурують внутрішню частину стіни з двох рядів каменю з однорядною (ланцюговою) системою перев'язування. На рівні тичкових каменів кладку вирівнюють не лицьовою (звичайною) цеглиною 4, укладену ложком. Перев'язують облицювання через чотири ряди тичковими цеглинами,
затиснутими у внутрішній частині стіни. Облицювання мурують за багаторядною системою перев'язування. У кутах тичкового ряду укладають дві тричвертки 5, у ложкових рядах - одну тричвертку.
ОБЛИЦЮВАННЯ ЛИЦЬОВОЮ ЦЕГЛОЮ
1 — лицьова цегла (ціла) ; 2 — половинки лицьової цегли:3 — керамічний камінь; 4 — звичайна цегла
Наступний Урок 3 Декоративне мурування стін