ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 1 Види і призначення кладки Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись назад

Урок 1 Види  і  призначення кладки

Кам'яна кладка — це конструкція, що складається з каменів, покладених на будівельний розчин у визначеному порядку. Кладка сприймає навантаження від власної ваги і від інших конструктивних елементів, що спираються на неї.

 

Кладка з керамічної цегли                                                                     Кладка з силікатної цегли

Кладка з керамічної цегли пластичного пресування застосовується при зведенні стін, стовпів будинків і споруджень, підпірних стінок та інших несучих конструкцій, у зв'язку з тим, що цегла міцна, морозостійка і добре чинить опір впливу вологи.
Кладка з силікатної цегли, керамічної цегли напівсухого пресування і керамічної порожнистої цегли непридатні для зведення конструкцій, що будуть знаходитися у вологих умовах, а також для влаштування печей, труб і димових каналів.

Кладку з керамічної пористої цегли, порожнистих і легкобетонних каменів або пористо-порожнистої цегли рекомендується використовувати для зовнішніх стін, тому що така цегла має малу теплопровідність. Це дає змогу зменшити товщину зовнішніх стін на 20-25%.
Кладка  з бетонних каменів, виготовлених з важкого бетону, призначається для зведення фундаментів, стін підвалів та інших підземних конструкцій, або стін  не  житлових приміщень (шлакоблоки)

 

Кладка з пустотілої цегли                                                                       Кладка з блоків з важкого бетону
Кладку з великобетонних, силікатних або цегляних блоків так само, як з штучних матеріалів, використовують для зведення підземних і надземних конструкцій будинків і споруд, стін, фундаментів.

  

Кладка з бетонних каменів                              Кладка з силікатних блоків                                    Кладка з керамічних блоків
Кладка із природного каменю і блоків правильної форми має високу міцність, стійкість проти вивітрювання, заморожування, мале стирання, декоративність.
М'які пористі гірські породи щільністю 900-2200 кг/м3 (черепашник, пористі туфи) у вигляді штучних каменів масою 40-50 кг використовують для зведення зовнішніх і внутрішніх стін. Оброблені природні камені твердих порід здебільшого застосовують для облицювання цоколя та інших частин монументальних громадських будинків.

 

Кладка з природного каменю правильної форми                                        Кладка з  природного каменю
Бутове і бутобетонне мурування трудомісткі й мають значну теплопровідність. Якщо є місцеві кам'яні матеріали, з них викладають фундаменти, стіни підвалів і підпірні стінки.


Полегшена цегляна кладка характеризується тим, що у ній частина цеглин (для зниження їх витрат і зменшення теплопровідності стін) замінюються легкобетонними каменями, засипається пористими будівельними матеріалами, у тому числі пінопластом, або повітряними прошарками.

Змішана кладка - це  кладка  коли  використуються  різні  стінові  матеріали. 


Тепер зовнішні стіни викладають з пінопласту у вигляді опалубки, в середину укладають арматуру і бетонують, або облицьовують кам'яні чи цегляні стіни ззовні пінопластом з наступним обштукатурюванням по сітці.
Кам'яну кладку виконують на вапняних, складних цементно-вапняних і цементних розчинах, а також на цементно-глиняних, у яких глина виконує роль пластифікатора. Марки розчину застосовують 25, 50, 75 згідно робочого креслення. При бутобетонному муруванні неотесані природні камені неправильної форми укладають не на розчині, а занурюють у бетон.

Запитання  для  самоконтролю

  1. Що  таке  камяна  кладка?
  2. Які види кладок ви знаєте?

Перевірте  свої  знання  з  даного  уроку за  допомогою  даного  тесту /2r/t2/u1/urok_1.mtf

Наступний Урок 2 Правила розрізки  камяної   кладки

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 137

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2025
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz