Повернутись до Теми 4 Технологія кладки конструкції з цегли, каменів і блоків
Повернутись до Уроку 4 Мурування стін з керамічних блоків
Урок 5 Мурування стін з газобетонних блоків
Процес кладки не так вже й складний, по своїй суті нагадує кладку плитки.
А для початку, який потрібен інструмент для кладки газобетонних блоків:
1.Зубчатий шпатель.
2.Кіянка.
3.Терка для піноблоків.
4.Щітка
5.Оприскувач.
6.Рівень. Водний рівень та інші вимірювальні прилади.
7.Шнур
8.Ножівка для піноблоків.
Перший ряд блоків, кладеться на розчин. Для чого це потрібно? Все просто, що б вирівняти нерівності при заливці цоколя. Спочатку виконують гідроізоляцію. Це захищає майбутні стіни від вологи.
Потім виконують розбивку будівлі, розмітку отворів. Точність розбивки має бути висока. Кладку розпочинаємо з кутових блоків, між якими потім натягуємо шнур-причалку. Рихтування блоків проводимо киянкою. Можуть бути блоки двох видів: звичайні та пазогребневі (більш сучасні). У звичайних блоках вертикальний шов заповнюють клеєм, а в пазогребневих вертикальний шов утворюється двома сусідніми блоками за системою «паз» і «гребінь». Якщо під час завершення ряду необхідний неповномірний блок то його випилюють з цілого за допомогою ножівки, а при установці цього блоку в кладку обов’язково влаштовують вертикальний шов. Наступний ряд слід розпочинати тільки через 1-2 год. , після того як розчин набере початкову міцність.
Перед кладкою наступного ряду проводять шліфовку верхньої поверхні попереднього ряду. Це виконують напівтерком або рубанком. Потім пил , що утворився від шліфування ретельно видаляють щіткою. На відміну від першого ряду кладку наступних рядів виконують на спеціальний клей для пінобетону.
Кладку починають з кутів. Клей наносять шпателем і встановлюють блок на поверхню в місці укладки. Кожен блок потребує рихтування , яке виконують киянкою. Після закладки кутів натягують шнур і заповнюють весь ряд. Клей можна наносить також спеціальним дозатором, як показано на малюнку. Його наносять на поверхню попереднього ряду так , щоб його вистачило для укладки 2-3 блоків. Вертикальні шви влаштовують за принципом «паз» і «гребінь» без клею. І тільки в місцях де виконується стиковка блоків прирізані блоки установлюють з улаштуванням вертикальних швів. Прирізають блоки ножівкою або болгаркою . Кладку блоків ведуть з перев’язкою блоків в сусідніх рядах не менш як на 8 см.
Кладку внутрішніх стін ведуть одночасно з зовнішніми через ряд заводячи внутрішню стіну в зовнішню. Перев’язка мінімум 15 см.
Перевірте свої знання /2-3/gazobloki.mtf
Наступний Урок 6 Поняття про змішану кладку