Повернутись до Теми 13 Технологія лицювання вертикальних поверхонь з використанням сухих будівельних сумішей та сучасних технологій
Урок 1 Загальні відомості про облицювання на сухих сумішах
Вибираючи конструктивно-технологічне рішення щодо нанесення на поверхні будівельних конструкцій будинків і споруд робочих сумішей розчинів і фарб, виготовлених із сухих полімер-мінеральних сумішей, треба враховувати такі фактори:
- - досягнення високого архітектурно-естетичного вигляду фасадів будинків та споруд;
- - досягнення високої якості й довговічності покриттів;
- - матеріал конструкції, тип і призначення поверхні, на яку наноситься покриття;
- - призначення будинку та експлуатаційні характеристики приміщень;
- - розташування поверхні (зовнішня чи внутрішня);
- - наявність і можливість придбання потрібних матеріалів і виробів;
- - найбільш повне та ефективне використання фізико-механічних характеристик матеріалів, що застосовуються;
- - відсутність шкідливих для здоров'я людини й навколишнього середовища викидів під час виконання робіт і експлуатації будинків та споруд;
- - створення оптимальних гігієнічних умов перебування у приміщенні людей;
- - забезпечення пожежо- і вибухобезпечних умов під час виконання робіт і експлуатації будинків та споруд;
- - техніко-економічна та екологічна доцільність прийнятого рішення.
У складі сухих сумішей для покриття поверхонь будинків і споруд не повинно бути матеріалів, на використання яких немає дозволу Міністерства охорони здоров'я України.
Застосовуючи для влаштування покриттів сухі полімермінеральні суміші закордонного виробництва, потрібно провести дослідження на токсичність і одержати дозвіл Міністерства охорони здоров'я України, а також дотримуватись вимог нормативних актів з пожежної безпеки.
Сухі полімермінеральні суміші вітчизняного виробництва повинні бути виготовлені за нормативною документацією (ДСТУ, ТУУ), узгодженою у встановленому порядку.
Покриття, які одержують з сухих сумішей на основі портландцементу і глиноземистого цементу, можуть експлуатуватися у вологих умовах, а з сухих сумішей на основі гіпсу і вапна - лише в сухих приміщеннях.
Використання в будівництві сухих сумішей обумовлене їх хімічним і геолого-мінералогічним складом, технологією приготування і застосування, кінцевими фізико-механічними та експлуатаційними характеристиками розчинів на їхній основі.
Кожен елемент покриття слід влаштовувати після контролю правильності виконання відвідного нижчерозташованого елемента зі складанням акта огляду прихованих робіт.
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВИКОРИСТАННЯ СУХИХ СУМІШЕЙ
Роботи з застосуванням сухих будівельних сумішей слід виконувати при температурі навколишнього середовища від 5 до 30 °С і відносній вологості не менше 50 %. Температура поверхні основи має перебувати в таких само межах.
Покриття на основі сухих будівельних сумішей потрібно влаштовувати згідно з робочим кресленням проекту, проектом виконання робіт і вимогами Норм.
Основа під покриття має бути міцною (не нижче міцності покриття) і сухою (вологість - не більш як 4 %). Основи під покриття і готовність об'єкта до провадження робіт з використанням сухих будівельних сумішей приймає комісія у складі представників генерального підрядника, замовника, підрядної та спеціалізованої організацій.
Заміна матеріалів, передбачених проектом виконання робіт, допускається лише за узгодженням з проектною організацією і замовником. Властивості матеріалів, що допускаються до заміни, мають бути не нижчими за вимоги до попереднього матеріалу.
Розчинові суміші з сухих сумішей потрібно приготовляти згідно з інструкцією, що додається до цих матеріалів.
Рухливість розчинових сумішей, які починають тужавіти, допускається підвищувати додатковим перемішуванням. Забороняється для цього додатково вводити в розчинові суміші воду.