ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 12 Контроль якості при монтажних роботах Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми 11 Технологія  мурування  стін  середньої   складності

Попередній  Урок 11  Монтаж  великопанельних  перегородок

Урок 12 Контроль  якості  при  монтажних  роботах

Вимоги до якості монтажних робіт:
1. Не можна, щоб вертикальні шви між блоками співпадали зі швами між фундаментними блоками.
2. Перев'язування швів повинно бути не менше 1/4 довжини блоку.
3. Збірні конструкції необхідно монтувати на цементному розчині  до початку тужавіння (затужавілий розчин водою не розбавляти).
4. Відхилення рядів блочної кладки від горизонталі на довжину 10 м допускається в межах 15 мм, розміри прорізів +15 мм.
5. Відхилення кутів блочної кладки від вертикалі допускається 10 мм на один поверх.
6. Товщина швів між горизонтальними блоками допускається 10-15 мм, окремих швів - не більше 20 мм.
7. Зміщення осей фундаментів допускається на ±10 мм, а осей балок ригелей ± 5мм.

Якість виконання монтажних робіт контролюють інженерно-технічні працівники будівельно-монтажної організації, технічного нагляду замовника, авторського нагляду проектної організації, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) згідно з вимогами СНиП 3.03.01-87 і технологічними картами.

При виконанні монтажних робіт перевіряють: відповідність збірних конструкцій проекту; правильність встановлення конструкцій відповідно до робочих креслень (вертикальність, горизонтальність, суміщення осей, товщина швів та ін.); щільність їх примикання до опорної поверхні і одна до одної в межах доступних відхилень; якість зварювання і заповнення стиків і швів; збереження конструктивних елементів і їх опорядження; виконання інших спеціальних вимог проекту.

Проміжному здаванню і прийманню схованих робіт підлягають такі конструкції і роботи: основи під фундаменти; фундаменти до їх засипання; опори ї місця спирання конструкцій; зварювання і захист сполучень елементів стиків від корозії; герметизація стиків і швів тощо.

При прийманні змонтованих конструкцій пред’являють такі документи: паспорти на збірні конструкції, видані підприємством-виготовлювачем; сертифікати на матеріали, які застосовувались при монтажі; сертифікати на електроди, які використовувались при зварюванні; робочі креслення конструкцій з нанесенням на них усіх відхилень від проекту, що допущені в процесі монтажу і узгоджені з проектними організаціями; журнали монтажних, зварювальних, антикорозійних робіт, заповнення і герметизація стиків; акти проміжного приймання змонтованих конструкцій; акти при зварюванні і зама налічуванні стиків; дані про результати інструментальної перевірки конструкцій; опис дипломів і посвідчень електрозварників, які працювали при монтажі конструкцій

 

Для забезпечення необхідної якості монтажних робіт використовують систему вхідного контролю, самоконтролю, операційного та приймального контролю.

Вхідний контроль здійснюють, приймаючи конструкції і деталі від постачальників на будівельному майданчику.

За зовнішнім виглядом і розмірами всі вони повинні відповідати вимогам проекту і не повинні мати відхилень, що перевищують допустимі Сніпами. В іншому випадку складається рекламація, яка разом з забракованої продукцією направляється на підприємство-виробник.

Самоконтроль якості робіт виконують безпосередні виконавці (ра

робітники, ланкові, бригадири) при провадженні окремих операцій.

Операційний контроль якості робіт покладено на виробників робіт і майстрів із залученням геодезистів і представників будівельної лабораторії.

Для підвищення ефективності контролю користуються схемами операційного контролю якості (СОКК), в яких наводяться ескізи конструкцій і вузлів із зазначенням допустимих відхилень по Сніпам, а також основні вимоги до якості; перелік операцій, що підлягають контролю, із зазначенням осіб, які здійснюють контроль (виконроб, майстер); склад контролю (що контролювати - правильність позначок, співвісність тощо); спосіб контролю (як і чим контролювати - візуально, нівеліром, теодолітом, сталевою рулеткою тощо); час контролю (коли і як часто контролювати - до початку монтажу, у процесі монтажу); вказівки про залучення до перевірки даній операції геодезистів, будівельної лабораторії; вказівки про необхідність пред'явлення даної операції як прихованої роботи.

Схеми операційного контролю якості знаходяться у виконавця робіт, майстра і бригадира.

Результати контролю з характеристикою дефектів і схемами контрольованих елементів фіксують в карти операційного контролю якості (КОКК).

 

 

Виявлені в ході операційного контролю дефекти, відхилення від вимог Сніп і проектів повинні бути виправлені до початку виконання наступних операцій.

Приймальний контроль виробляють виконроби і майстри, приймаючи у бригадирів виконані роботи та оцінюючи їх якість.

На приховані роботи, до яких відносяться пристрій підстав під фундаменти, зведення збірних та монолітних фундаментів, зварювання стиків випусків арматури, замоноличиваемых згодом, складають акти.

При остаточної приймання змонтованих конструкцій необхідна наступна документація:

комплект робочих креслень конструкцій з написами, зробленими особами, відповідальними за виробництво робіт, про відповідність виконаних робіт цим кресленням або внесеним в них змін, погодженим з проектними організаціями;

заводські сертифікати, технічні паспорти та інші документи, що засвідчують якість матеріалів, конструкцій, деталей, матеріалів (сталь, бетон, метизи, зварювальні матеріали та ін), використаних при виробництві робіт;

документи лабораторних аналізів при зварюванні і замоноличивании стиків;

опис посвідчень про кваліфікації із зазначенням присвоєних їм цифрових або буквених знаків;

матеріали геодезичних зйомок з перевірки розбивочних осей та встановлення конструкцій;

акти приймання прихованих робіт;

акти випробування окремих несучих конструкцій, якщо це потрібно за нормами або за проектом;

журнали виробництва монтажних, зварювальних робіт, замонолічування стиків, заповнення стінових панелей, виконання з'єднань на високоміцних болтах.

Наступний  Урок 13  Техніка  безпеки  при  монтажних  роботах

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz