Повернутись до теми 14
Попередній Урок 3 Герметизація стиків між панелями
Урок 4 Герметизація та оздоблення швів
Найефективнішими щодо забезпечення герметизації швів огороджувальних конструкцій виявились силіконові герметики, до яких належать Ceresit Silikon .
Усі основи під ущільнювальні матеріали мають бути чистими, міцними і сухими. Основи, вкриті смолами, бітумом, непридатні, оскільки мають погане зчеплення з герметиком, тому їх змивають розчинником.
Якщо шви фасадів заповнені старим цементно-піщаним розчином, їх розчищають на потрібну глибину залежно від матеріалів і технології, які застосовуватимуть у даному випадку. Міцні основи розчищають (фарби, бітуми) за допомогою розчинників. Надлишки розчинника видаляють сухою, чистою тканиною ще до його випаровування. Для збільшення адгезії герметика основи слід ґрунтувати.
Перед застосуванням герметика ділянки елементів, на які не повинен потрапити герметик, захищають самоклеючими стрічками, технологію виконання робіт з однокомпонентним пастоподібним герметиком Ceresit Silicon.
Після підготовки поверхні герметик, який упакований у картридж (трубу), наносять в шов за допомогою пістолета . Для цього відрізають наконечник картриджа, пригвинчують насадку і зрізають її навкіс відповідно до потрібної ширини шва. Після цього тубу вставляють у пістолет.
Рис 1 Пістолет для силкону
За допомогою пістолета герметик рівномірно без пропусків вносять у вертикальні шви - зверху вниз, у горизонтальні - справа наліво. Через 6-8 хв формують профіль шва. Найчастіше це виконують за допомогою спеціальної заокругленої з кінців палички з використанням мильної води. Після цього знімають самоклеючі стрічки. Ще не засохлу зайву масу видаляють за допомогою спирту, а засохлі рештки — механічно.
З двокомпонентними пастоподібними герметиками працюють так.
Перед нанесенням у шов компоненти герметика змішують у певній пропорції, ретельно перемішують за допомогою низькообертового дриля з насадкою (мішалкою) і відразу ж вносять у підготовлений шов шпателем або за допомогою шприца багаторазового використання. Герметики заборонено використовувати під час випадання дощу і снігу. У незавулканізованому стані вони змиваються горячою мильною водою, у завулканізованому - їх видаляють механічно.
При влаштуванні великих стиків між збірними елементами залізобетонних конструкцій (завширшки понад 40 мм) для ущільнення їх замість еластичних прокладок (джгутів) використовують монтажну піну
Якщо розміри стиків у великопанельному будівництві досягають 80-100 мм то для забезпечення герметичності таких стиків і естетичності фасадів, потрібно стики заповнити сумішшю Ceresit CT 29, в яку під час приготування розчинової суміші додають 4% еластичної дисперсної маси Ceresit CC 83, зменшивши при цьому кількість води для змішування приблизно на 50%, тобто до 25 кг СТ 29 додають 1 кг СС 83 і 5,5 л води.
Через 24-36 годин посередині заповненого розчином стику вирізають рівний шов завширшки 6-8 мм, який герметизують за допомогою силіконового герметика, пружної прокладки і поліуретанової піни. Так на фасаді створюють рівні, подібних розмірів, стики, які після опорядження підкреслюють виразність будинку .
Рис. 2. Герметизування стиків збірних керамзитобетонних захисних конструкцій із застосуванням матеріалів Ceresit: 1 -силіконовий герметик, 2 - поліетиленова спінена прокладка, З -поліуретанова піна, 4,10 - самоклеючі стрічки, 5 - перегородка,6 - керамзитобетонна зовнішня панель; 7,8,11 - ґрунтовки відповідно Ceresit BT 26.CS 34, СТ17; 9- суміш Ceresit CT 29 + 4% еластичної дисперсії
Наступний Урок 5 Технологія гідроізоляції самоклеючими плівками