ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 3 Поняття про ділянки і захватки Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми 3. Прості системи кладки й перев’язування швів

Попередній Урок 2 Організація  робочого  місця  муляра

Урок 3  Поняття про  ділянки і  захватки

При організації праці мулярів їх необхідно забезпечити роботою протягом зміни. Для цього кожній ланці надають ділянку мурування (рис. ).

Рис. . Ділянка і захватна на поверсі будівлі, що зводиться:  1 - ящик з розчином; 2 — ділянка мурування; З — контейнер з цеглою; 4 - захватка

Така ділянка на висоту 1,2 м (один ярус) призначена для роботи ланки протягом зміни. Частина будинку, де працює бригада мулярів протягом зміни, називається захватною (рис).

Простір, у межах якого працює ланка або бригада з наданим їй інвентарем, пристосуванням, називається фронтом роботи. Для підвищення якості мурування використовують поосьову спеціалізацію ланок: кожна ланка працює на ділянках одних і тих самих осей на всіх поверхах будинку.
Будівництво односекційних будинків з однією сходовою кліткою ведуть однією захваткою (рис. ). Мурування першого ярусу стін завершують протягом зміни. У наступну зміну готують фронт робіт для мурування другого ярусу, тобто встановлюють помости, розставляють піддони з цеглою. Завершивши на частині будинку зведення третього ярусу, муляри монтують крупнопанельні перегородки кабін сантехнічних пристроїв, панелі міжповерхових перекриттів. Після завершення монтажних робіт починають мурування ярусу стін наступного поверху, послідовність повторюється.

Рис. . Кам'яні і монтажні роботи при зведенні односекційних будинків:

а - при завершенні мурування поверху;

б — при закінченні   монтажу перекриття нижче розташованого поверху;

1) завершення  укладення плит міжповерхового перекриття; 2) завершення     мурування 3-го ярусу стін; 3) цегляне мурування на частині   захватки; 4) монтажні роботи на частиш захватки; 5) третій ярус   мурування; 6) другий ярус мурування; 7) перший ярус мурування
Будівництво багатосекційних будинків здійснюють двома захватками (рис. ):

Мал   Камяні  і  монтажні  роботи  при  зведення  багатосекційних  будівель

1 монтажні роботи (установка перегородок і панелей перекриття) ; 2 — завершення кладки на 1-ій  захватці


- на І захватці відбувається кам'яне мурування;
- на II захватці - монтажні роботи.
Закінчивши мурування на І захватці, переходять на II, а монтажники - на І захватку. Така послідовність робіт зберігається при зведенні кожного поверху будинку.
При організації праці ділянками, захватками бригади мулярів зможуть досягти не тільки високої якості робіт, підвищення продуктивності праці, але й вчасної здачі об'єкта.

Надземну частину цегельних будівель зводять методом подовжньо-поперечних захваток. При цьому в поперечному напрямі будівлю розбивають на дві частини: на одній половині ведуть цегельну кладку, на іншій — монтаж збірних конструкцій (мал. ).

Мал . КЛАДКА 1-го ЯРУСУ СТІН   МЕТОДОМ ПОДОВЖНЬО-ПОПЕРЕЧНИХ ЗАХВАТОК 1 - цегельна кладка на 1 - ій    захватці; 2 — установка підмостків   на  ΙΙ     захватці; 3 — установка перегородок на ІΙΙ захватці; 4 — санітарно-технічні роботи на  4 захватці

Роботу виконують в наступному   порядку: на I захватці  — цегельна кладка, на II — установка підмостків  і заготівля   цегли, на    III — монтаж великопанельних перегоро­док, санітарно-технічних кабін, на IV — санітарно-технічні і елект­ромонтажні  роботи.

Цегельну кладку на захватці (мал.) починають з подовжньої стіни, найбільш віддаленої від монтаж­ного крану. Тут в одну зміну ведуть кладку, в другу переставляють підмостки і заготовляють матеріали кладок.

Мал.    ЗАВЕРШЕННЯ ЧАСТИНИ    КЛАДКИ, ЩО ВИКОНУЄТЬСЯ МЕТОДОМ ПОДОВЖНЬО-ПОПЕРЕЧНИХ ЗАХВАТОК НА ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ БУДІВЛІ

1 — завершення кладки на висоту поверху на     1 захватці; 2 ~ початок кладки стін 2-го ярусу на ΙΙ    захватці; 3 — закінчення установки перегородок і санітарно-технічних  кабін   на  ΙΙΙ   і  4   захватках

Завершивши кладку на висоту трьох ярусів, мулярі  переходять на II захватку. Одночасно з цим на IV захватці монтажники закінчують установку великопанельних перегоро­док і санітарно-технічних кабін. До моменту завершення кладки на II захватці| (мал. ) монтажники закінчують укладання плит міжповерхових  перекриттів. Потім муляри  і монтажники міняються   місцями і в такому ж порядку продовжують роботу на наступному поверсі.

Мал  ЗАВЕРШЕННЯ ЦЕГЕЛЬНОЇ   КЛАДКИ, ВИКОНАНОЇ |МЕТОДОМ ПОДОВЖНЬО-ПОПЕРЕЧНИХ ЗАХВАТОК, НА ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ БУДІВЛІ

1 — завершення санітарно-технічних робіт на 1     захватці  ; 2 — закінчення цегельної кладки на ΙI     захватці; 3 — завершення робіт на 3і  4  захватках

Будівлі, що мають глухі протяжні стіни або стіни з невеликим числом отворів, зводять потоково-кільцевим методом. Будівля при цьому на захватки не розбивається (мал. ).

Мал .  КЛАДКА ПОТОКОВО-КІЛЬЦЕВИМ МЕТОДОМ

1— укладання забутки; 2 і 4 — укладання внутрішньої і зовнішньої версти; 3 — підготовка ліжка розчину; 5 -~ розкладка  цегли 

Ланки мулярів , укладаючи один ряд   цегли (при зведенні    зовнішніх і внутрішніх стін), переміщуються по периметру будівлі так, щоб конструкція , що зводиться ,  знаходилась від них справа. «П'ятірки» мулярів рухаються один за одним  на відстані 3...5 м. Новий ярус кладки мулярі  починають після  то­го, як попередня зміна встановить підмостки і розставить цеглу по пе­риметру стін.

Цей метод застосовується лише   при зведенні    стін промислових, складських і комунальних будівель.

Питання  для  самоконтролю

  1. Що  таке  ярус ?
  2. Що  таке  захватка?
  3. Що  таке  фронт  робіт?
  4. Які  методи  оганізації  праці ви знаєте?

Перевірте  свої  знання /2-3/u3/dil_zakh.mtf

Урок 4  Організація праці  ланками                                                 

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz