Повернутись до теми 14
Попередній Урок 1 Основні заходи щодо змінення та зневоложення фасадів
Урок 2 Гідроізояція фундаменту від води сучасними матеріалами
Будинок зведений на залізобетонному фундаментному поясі у непроникному ґрунті вище за рівень ґрунтових вод. Стіни надземної частини утеплені. Навколо будинку влаштовано коловий дренаж.
Виконання горизонтальної гідроізоляції.
Спочатку здійснюють підготовку основи:
- видаляють забруднення,
- усувають нерівності,
- зволожують водою.
Після цього влаштовують гідроізоляцію на плиті підлоги з матеріалу Ceresit CR 66 за звичайною технологією в два шари з наклеюванням на ще свіжий перший шар технічного флізаліну.
Через 3 доби можна виконувати мурування стін. Ізоляцію під перекриття підвалу також улаштовують із полімер цементної суміші CR 66 у два шари, але без укладання флізаліну. Для запобігання механічного пошкодження використовують поліетиленову плівку.
Виконання вертикальної гідроізоляції на фундаменті здійснюється за декількома варіантами.
Варіант 1-ий. Видаляють забруднення, зволожують заглибини і вирівнюють їх цементною розчиновою сумішшю у співвідношенні 1:3 або Ceresit CN 178.
Потім виготовляють фаски на плиті підлоги з матеріалу Ceresit CX 5 із додаванням піску 1:1. Після тверднення фасок і відремонтованих місць основу ґрунтують бітумною емульсією ВТ26, розбавленою водою у співвідношенні 1:1. Коли ґрунтовка висохне (1-6 години), поверхню вкривають гідроізоляційною плівкою Ceresit BT 21 за звичайною технологією і зміцнюють профілі цокольного утеплювача.
Варіант 2-ий. Гідроізоляцію виконують по підготовленій основі із суміші Ceresit CR 66 у два шари через 3 год без укладання флізаліну.
Варіант 3-ий. Суху основу ґрунтують бітумною емульсією Ceresit CP 41, розбавленою у співвідношенні 1:1. На наступний день виконують гідроізоляцію бітумною мастикою Ceresit CP 43 дворазовим нанесенням металевою теркою. Захист вертикальної гідроізоляції на фундаментах виконують із дренажних плит, приклеєних точковим способом бітумною мастикою Ceresit CP 43.
Виконання горизонтальної гідроізоляції на плиті підлоги.
Варіант 1. Підготовка основи зводиться до видалення забруднення, зволоження водою, заповнення заглибин цементною розчиновою сумішшю 1:3 або Ceresit CN 178 та виготовлення фасок на плиті підлоги з матеріалу Ceresit CX '"5 із додаванням піску 1:1. Основу ґрунтують бітумною емульсією Ceresit BT 26 і вкривають гідроізоляційною плівкою Ceresit BT 21.
Варіант 2. На підготовлену змочену основу квачем наносять один шар розчинової суміші Ceresit CR 66, наклеюють ізоляційну плівку Ceresit CL 52 на стику стін і плити підлоги, з інтервалом у 3 години носять другий і третій шари Ceresit CR 66. Навантажувати гідроізоляцію можна через З доби.
Варіант 3. Підготовлену поверхню ґрунтують бітумною емульсією Ceresit CP 41 металевою теркою на ґрунтовку без попереднього шпаклювання. Гідроізоляцію захищають поліетиленовою плівкою внапуск на 10 см, після влаштовують наступні елементи підлоги - стяжку та покриття. Схеми стикувань гідроізоляції конструктивних елементів фундаментів від води, що не тисне на фундамент подані на рис. 1.
Рис. 1. Загальна схема 1 -гідроізоляції, фундаменту від підлоги: схема 2, схема 3, схема 4, схема 5
Наступний Урок 3 Герметизація стиків між панелями