ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 1 Загальні відомості про будівельні розчини іх властивості і класифікація. Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Урок 1 Загальні  відомості  про  будівельні  розчини  іх властивості і  класифікація.

Будівельним розчином називають суміш в'яжучого (цементу, вапна), дрібного заповнювача (піску) та води, яка з тістоподібного стану впродовж певного часу перетворюється в кам'яноподібне тіло. Суміш до затверднення називається розчинною сумішшю.
За об'ємною масою розчини поділяються на такі види:

  • важкі з об'ємною масою 1500 кг/м3 і більше (заповнювач пісок);
  • легкі, що мають об'ємну масу менше 1500 кг/м3 (заповнювач шлак).

За видом в'яжучого і кількості їх розчини бувають:

  • прості - з одним в'яжучим (цементні, вапняні, гіпсові, глиняні), які позначають відношенням, як правило, за об'ємом наприклад, 1:3 (в'яжуче : заповнювач);
  • складні - з декількома в'яжучими (цементно-вапняний, вапняно-гіпсовий), які позначають відношенням, наприклад 1:1:5 (цемент : вапно : пісок).

За призначенням будівельні розчини поділяють на:

  • мурувальні — для кам'яної кладки;
  • монтажні — для заповнення швів між панелями;
  • опоряджувальні - для штукатурення й облицювання;
  • спеціальні, що мають особливі властивості: акустичні, рентгенозахисні, водонепроникні та інші.

До  гідравлічних розчинів належать цементні розчини і гідравлічні вапняні, а до повітряних розчинів - вапняні, гіпсові і глиняні.

Залежно від кількісного об'єму в'яжучого розчини поділяються на:

  • -  пісні розчини - з недостатньою кількістю в'яжучого (до весла розчин не прилипає);
  • -  жирні розчини - з надмірною кількістю в'яжучого (до весла прилипає велика кількість розчину);
  • -  нормальні розчини (до весла розчин прилипає в окремих місцях).

Витрати матеріалів на 1 м3 розчину і орієнтовний склад (див. Додаток 2-5).
Властивості розчинів і розчинової суміші: Рухливість розчинної суміші (від жорсткої до литої) визначається за глибиною занурення в суміш стандартного конуса масою 300 г, довжиною 15 см з кутом при вершині 30° (рис, 1). Залежно від призначення розчинів вони повинні мати різну рухливість (див. табл.).

Призначення розчину

Рухливість, см

Бутова кладка звичайна

4-6

Заповнення швів у панельних і блочних будівлях

5-7

Кладка з пустотілої цегли і керамічних каменів

7-8

Кладка із звичайної глиняної цегли

9-13

Штукатурні розчини

7-12

Легкоукладальність - це здатність розчину легко, з мінімальними затратами енергії, вкладатись на основі тонким рівномірним шаром. Для легкоукладальності до розчину додають пластифікатори (5% розчин милонафту або сульфатно-спиртову барду).
Міцність затверділого розчину залежить від  марки в'яжучого. При використанні портландцементу міцність (Rp, R28) визначають за формулами:


де Rц — активність цементу (марка), МПа; Ц — витрати цементу, т/м3; В — витрати води, м3; К — коефіцієнт якості піску 1,4-2,2. Міцність розчину характеризується маркою і визначається границею міцності при стисканні зразка розмірами 7,07x7,07x 7,07 см після 28-денного тверднення при температурі 20°С. Марки розчину (М) бувають: 4, 10, 25, 50, 75, 100, 150, 200, 300. Марка 4 майже не застосовується.
Водоутримувальна здатність характеризується властивістю розчину не розшаровуватись під час транспортування (для цього теж додають пластифікатори).
Морозостійкість розчину характеризується кількістю циклів перемінного заморожування та відтаювання зразків — кубиків тих же розмірів у насиченому водою стані з втратою маси до 5% і зниження міцності не більше, ніж 25%. Будівельні розчини мають марки за морозостійкістю: 10, 15, 25, 35, 50-300. Водонепроникність цементного розчину можна підвищити шляхом додавання у розчин церезиту, рідкого скла, алюмінату натрію, полімерних смол.
При невеликих обсягах робіт розчин приготовляють вручну в ящиках або на буйках. При приготуванні цементного розчину перемішують цемент з піском насухо в необхідній пропорції, а потім заливають водою і знов перемішують. При приготуванні цементно-вапняного або цементно-глиняного розчину спочатку перемішують цемент з піском насухо, а потім замішують вапняним або глиняним молочком, приготовленим в окремій посудині. При приготуванні вапняно-гіпсового розчину гіпс насипають у рідкий вапняний розчин і перемішують 1 хв, оскільки розчин може відмолодитись і стане непридатним для штукатурення. Вапняно-гіпсовий розчин готують для роботи на декілька хвилин.


Мішають розчин веслом   сапою або лопатою, при невеликих об'ємах - кельмою. Дозують складові розчину, як правило, за об'ємом (відрами, тачками). При невеликих обсягах робіт можна готувати в пересувних розчинозмішувачах і бетонозмішувачах (рис. 2).

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz